Jakimi sposobami można usunąć wilgoć z powietrza?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wilgoć w powietrzu może być przyczyną wielu problemów. Od rozwoju pleśni i grzybów na ścianach, po uszkodzenia urządzeń elektronicznych, a nawet problemy z oddychaniem. Odpowiednio suchego powietrza wymagają także magazyny, produkcja spożywcza oraz wiele gałęzi przemysłu. Jak zatem pozbyć się problemu wilgoci? Przedstawiamy skuteczne rozwiązania.

Metody walki z wilgocią

Główną przyczyną wilgoci w pomieszczeniach użytkowych jest nieprawidłowa wentylacja oraz tzw. mostki cieplne. Brak prawidłowej wymiany powietrza skutkuje akumulacją pary wodnej. Nieprawidłowe lub niewystarczające ogrzewanie natomiast skutkuje osadzaniem się wody na ścianach, suficie i urządzeniach. Problemu tego możemy jednak pozbyć się bez kosztownego remontu czy termomodernizacji budynku. Z pomocą przychodzą przeróżne osuszacze powietrza. Wśród urządzeń tego rodzaju znajdziemy głównie rozwiązania oparte na dwóch technologiach: adsorpcji oraz wykorzystaniu środków osuszających.

Najprostsze i najtańsze urządzenia to pochłaniacze wilgoci. Ich działanie polega wyłącznie na absorbowaniu wody z powietrza poprzez jakiegoś rodzaju materiał higroskopijny, są one jednak niezbyt efektywne. W ofercie przedsiębiorstw specjalizujących się w technice sprężonego powietrza znajdziemy o wiele bardziej skuteczne urządzenia. Do takich należą między innymi profesjonalne osuszacze np. ze strony https://czemar.pl/pl/18-osuszacze, które z powodzeniem zastosujemy w przemyśle, magazynach i zakładach produkcyjnych. Za inwestycją w takie urządzenia przemawia przede wszystkim niezawodność i profesjonalne wsparcie sprzedażowe w postaci porad eksploatacyjnych i serwisu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*