Oprogramowanie dla dzieci – do użytku w szkole i w domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ważne, czy Twoje dziecko dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą, czy za niedługo będzie pisać maturę – nieodzowną częścią jego edukacji jest komputer. Wielu rodziców nieprzychylnie odnosi się do czasu spędzonego przed monitorem przez swoją pociechy, gdyż mają wrażenie, że młodzież marnuje czas na przeglądanie internetu, granie w gry itd. Warto zachęcić dziecko do właściwego użytkowania komputera czy tabletu, pokazując mu od najmłodszych lat właściwe wzorce, a także zapewniając właściwe oprogramowanie, z którym nauka pójdzie jak z płatka.

Co przyda się każdemu uczniowi?

W wielu szkołach standardem staje się, że prace pisemne wysyła się na e-maila lub dostarcza nauczycielowi w formie wydruku. Od wielu lat wśród programów do pisania prym wiedzie Microsoft Word. Jest przyjazny dla użytkownika oraz zapewnia wszystkie przydatne funkcje, których nie mają jego darmowe odpowiedniki – np. autozapis, dzięki któremu chwilowy brak prądu nie jest zagrożeniem dla niezapisanego pliku. Microsoft Word jest częścią pakietu Office, który w korzystnej cenie można kupić m.in. na stronie https://www.onexstore.pl/oprogramowanie/office-2019/office-2019-dla-szkol/.

Program ten świetnie sprawdzi się też do robienia notatek i synchronizowania ich między urządzeniami. Do dyspozycji jest też One Note, specjalnie dedykowany notatkom, w którym można dodatkowo ładnie je skategoryzować. Excel jest niezastąpiony do tworzenia tabeli, a także kalkulacji. Za to PowerPoint pozwala stworzyć estetyczne i przejrzyste prezentacje, które wprawią wszystkich w zachwyt. Warto skorzystać z dedykowanego oprogramowania i pomóc swojemu dziecku zdobyć dobre stopnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*