Karate kid, czyli przepisowy strój do judo

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób w naszym kraju interesuje się wschodnimi sztukami walki. Szczególną popularnością zarówno wśród dzieci, jak i u osób dorosłych cieszy się zwłaszcza judo. Nie wszyscy zainteresowani trenowaniem tej dyscypliny zdają sobie jednak sprawę z konieczności posiadania odpowiedniego, ściśle określonego stroju. A zatem z jakich elementów powinien składać się profesjonalny ubiór zawodnika trenującego judo? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego artykułu.

Wschodnie sztuki walki – strój zawodnika

Zawodników judo obowiązuje ściśle określony strój. Składają się na niego spodnie, twarda górna część oraz pas w kolorze zależnym od stopnia wtajemniczenia. Jeśli chodzi o kolor judogi, to może zgodnie z tradycją być ona niebieska lub też biała. Tradycyjnie pierwszy wyczytywany do walki zawodnik nosi strój w kolorze białym. Co więcej, każdy element ubioru powinien być wykonany w całości z bawełny. Materiał ten charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i jest odporny na rozerwanie. Stosowanie butów, rękawic, czy też innych części garderoby jest podczas walki kategorycznie zakazane.

Oczywiście trening ograniczony wyłącznie do judo jest nieefektywny. Zawodnicy chcący rozwijać swoje umiejętności muszą trenować również inne sztuki walki. Tak więc nawet profesjonalny judoga powinien posiadać na swoim wyposażeniu rękawice do MMA. Tylko taki zróżnicowany techniczne trening z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu pozwoli bowiem na równomierne rozwijanie wszystkich umiejętności koniecznych podczas walki judo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*