Kilka tricków na zmianę starego salonu na nowoczesny

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak odświeżyć i unowocześnić stary salon bez konieczności wykonywania remontu generalnego? Jest na to kilka sposobów. Wybór konkretnego z nich zależy od tego, ile czasu i środków chcemy na to przeznaczyć. Zależy również od naszej gotowości na przejściowy bałagan w domu. Jeśli jesteśmy na takowy gotowi najlepiej zacząć od odświeżenia ścian i podłogi salonu. Ściany najlepiej możemy przemalować, niwelując wszelkie nierówności i otwory. W przypadku starej drewnianej podłogi możemy rozważyć jej cyklinowanie. Alternatywą będzie położenie nowej okładziny podłogowej, np. z paneli. 

A co, gdy nie chcemy malować ścian i zrywać podłogi?

W takiej sytuacji w grę wchodzi próba nadania salonowi nowego wyrazu poprzez zastosowanie odpowiednich dodatków. Jest to zdecydowanie najtańszy sposób na odświeżenie salonu. Wykonany w przemyślany sposób może dać całkiem zadowalające efekty. Należy skupić się na tym, by dodatki pasowały stylistycznie i kolorystycznie do podstawowego wyposażenia salonu oraz siebie nawzajem. Dobrym pomysłem może okazać się dokupienie lub wymiana pojedynczych mebli. Zakupem wartym rozważenia jest fotel elektryczny.

Inną opcją jest wymiana całego wyposażenia salonu. Jest to jednak sposób zdecydowanie najdroższy. Logicznym jego dopełnieniem wydaje się również odświeżenie ścian i podłóg. Bez tego efekt może okazać się niepełny pomimo znacznego kosztu. Może więc warto nie chodzić na skróty i podejść do sprawy kompleksowo? Niezależnie od wybranej drogi, zawsze warto zapoznać się z ofertą komfortowych i nowoczesnych mebli. Przykładową znajdziemy na https://bostonsofa.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*