Kosmetyczne metody nawilżenia skóry

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda kobieta pragnie się cieszyć w pełni zdrową oraz piękną cerą. Niestety współcześnie wiele pań zmaga się z problemem nadmiernego wysuszenia skóry skutkującym powstawaniem nieestetycznych zmarszczek czy plam. W takiej sytuacji jednym z polecanych produktów kosmetycznych jest woda micelarna służąca do codziennego oczyszczania twarzy, która skutecznie nawilża odwodnioną cerę. Kupimy ją m.in. na https://dermakrem.pl/96-cera-odwodniona.

Odpowiednie maseczki i kremy to klucz do sukcesu

Podstawowym sposobem na optymalne nawilżenie cery jest systematyczne nakładanie na twarz maseczek zawierających witaminę A i B, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz lecytynę. Doskonale odżywiają i regenerują one skórę, a jednocześnie nadają jej pożądaną elastyczność i blask. Mogą to być oczywiście produkty gotowe ze sklepu, ale równie dobrym rozwiązaniem jest ich samodzielne przygotowanie – np. z siemienia lnianego, żółtka jaja, oliwy i soku z cytryny. W przypadku posiadania cery tłustej albo mieszanej warto natomiast stosować maseczkę pochłaniającą sebum (z jogurtu, drożdży, ziemniaka itp.).

Drugą kategorię niezbędnych produktów stanowią rozmaite kremy, emulsje, serum, mleczka i olejki o działaniu nawilżającym. Godne uwagi są w szczególności kosmetyki rosacure, ponieważ słyną z dużej zawartości cennych witamin, a co najważniejsze nie uczulają. Jeśli powyższe metody nie przyniosą spodziewanego rezultatu, wówczas należy zdecydować się na stosowny zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. Doskonałym przykładem jest choćby bezbolesna infuzja tlenowa, polegająca na wprowadzeniu pod skórę konkretnych składników aktywnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*