Zabieg HIFU – na czym polega i jak przebiega?

Co to jest HIFU?

HIFU to skrót od High Intensity Focused Ultrasound (ultradźwięki o dużej intensywności). Jest to nieinwazyjna procedura, która wykorzystuje ultradźwięki o wysokiej intensywności do niszczenia komórek tłuszczowych. Odbywa się to poprzez dostarczanie krótkich, wysokoenergetycznych impulsów akustycznych do obszaru docelowego. Fale akustyczne zasadniczo podgrzewają komórki tłuszczowe, niszcząc je i pozostawiając za sobą bliznę kolagenową, która z czasem stopniowo zanika.

Jak to działa?

Zabieg działa poprzez wysyłanie fal dźwiękowych do tkanki tłuszczowej z bardzo wysoką częstotliwością i amplitudą (intensywnością). Wibracje te powodują znaczny wzrost temperatury w tkankach docelowych, powodując uszkodzenia komórek w tym obszarze i niszcząc komórki tłuszczowe. Ciepło wytworzone w tym procesie jest w stanie przeniknąć głęboko do podskórnej warstwy tłuszczu – do 2,5 cm pod skórą – co pozwala na skuteczne leczenie większych obszarów, takich jak uda i pośladki.

Zabieg HIFU trwa około jednej godziny na każdy leczony obszar i nie wymaga późniejszego przestoju. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności, choć przez kilka dni po zabiegu może wystąpić niewielki dyskomfort lub zasinienie.

Jeśli szukasz profesjonalnego gabinetu, w którym wykonasz zabieg, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://proderma-clinique.pl/hifu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 13 =