Kupno nowego mieszkania od dewelopera – krok po kroku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup własnego mieszkania jest jedną najtrudniejszych i niosących największe konsekwencje decyzji (sprawdź przykładową ofertę: “nowe mieszkania od dewelopera Wrocław“). Na co należy zwrócić szczególną uwagę szukając własnych czterech ścian?

Przed wyborem mieszkania należy dokładnie przeanalizować swoje finansowe możliwości. Należy pamiętać o tym, że inwestycje w mieszkanie nie kończą się w momencie otrzymania kluczy. Samo wykończenie może być równie kosztowne co zakup swojego lokum.

  1. Wybór nieruchomości – Gdy znamy już swoje możliwości finansowe, możemy skoncentrować się na poszukiwaniach. Najważniejszymi aspektami do przeanalizowania są cena, metraż i lokalizacja mieszkania (sprawdź: “apartamenty we Wrocławiu na sprzedaż”). Należy przejrzeć również historię dewelopera. Jeśli kiedykolwiek był przyłapany na jakichś kombinacjach, lepiej odpuścić.
  2. Sprawdzenie mieszkań – Po wstępnej segregacji ofert, najlepiej udać się na miejsce inwestycji i na własną rękę obejrzeć teren budowy. Jeśli wszystko wygląda w porządku należy udać się do dewelopera i poprosić o prospekt informacyjny inwestycji. Z niego dowiemy się wielu ważnych rzeczy odnośnie budowy i dewelopera.
  3. Negocjacje i umowa przedwstępna – Jeśli jesteśmy zdecydowani na konkretne mieszkanie – czas na negocjacje. Często można uzyskać spory upust lub lepsze warunki umowy. Po ustaleniu kwoty przechodzimy do podpisania umowy przedwstępnej. W niej opisane będą wszelkie warunki finansowe, które musimy spełnić, sposób rozliczenia, termin przekazania lokalu itp.
  4. Odbiór mieszkania – Po zakończeniu budowy odbieramy mieszkanie. Należy sprawdzić, czy wszystko jest zgodne z umową i czy nie ma wad wykonawczych.
  5. Umowa ostateczna – Jeśli wszystko jest w porządku, nie pozostaje nic innego niż podpisać ostateczną umowę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*