Masaż – Czy wiesz, jakie są jego rodzaje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masaż jest terapią manualną, która pomaga zmniejszyć stres i napięcie mięśni. Masaż może również pomóc poprawić elastyczność, zakres ruchu, krążenie i złagodzić ból. Masaż ze strony  https://www.botanicumstudio.pl/ jest doskonałym sposobem na relaks i odstresowanie się po długim dniu, ale może również zapewnić liczne korzyści dla zdrowia. Istnieje wiele różnych rodzajów masaży. Są takie, które są relaksujące, a niektóre są bardziej terapeutyczne.

Oto lista najczęstszych rodzajów masaży:

  • Masaż szwedzki – Ten rodzaj masażu jest bardzo relaksujący. Polega on na długich pociągnięciach wzdłuż mięśni, ścięgien i więzadeł w celu poprawy krążenia i zmniejszenia napięcia mięśni. Masaż szwedzki pomaga również w mobilności i elastyczności stawów.
  • Masaż tkanek głębokich – ten rodzaj masażu działa na głębsze warstwy tkanki mięśniowej, aby pomóc złagodzić ból, bolesność, sztywność i zmniejszyć obciążenie stawów. Nacisk stosowany podczas tego typu masażu może być na tyle mocny, że może powodować dyskomfort, ale nie uszkodzi ciała klienta.
  • Terapia punktów spustowych – Terapia punktów spustowych polega na wywieraniu nacisku bezpośrednio na zaciśnięte węzły w mięśniach, które powodują ból po dotknięciu ich przez lekarza lub technikę samodzielnego masażu. Punkty spustowe mogą występować w dowolnym miejscu ciała, ale najczęściej pojawiają się w okolicy pleców, ramion i szyi z powodu złej postawy podczas całodziennego siedzenia przy biurku lub komputerze.
  • Masaż akupresurowy – Akupresura wykorzystuje nacisk na określone punkty ciała, aby promować uzdrowienie poprzez zwiększenie krążenia w tych obszarach, jak również zachęcanie do drenażu limfatycznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*