Mleko w proszku – czy jest to produkt odpowiedni dla niemowląt?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wytycznych dotyczących żywienia niemowlaków wciąż coś się zmienia, jednak nie od dzisiaj wiadomo, że maluszki jak najdłużej powinny pić mleko. Według wskazań Światowej Organizacji Zdrowia dobrze by dziecko było karmione minimum 6 miesięcy przez matkę. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Niektóre kobiety świadomie decydują się na stosowanie mleka modyfikowanego, co po prostu trzeba zrozumieć i uszanować. Często jednak zdarza się tak, że matka nie ma wystarczającej ilości pokarmu, by zaspokoić potrzeby małego głodomorka i w efekcie musi sięgnąć po mieszankę. Pamiętajmy, że nie ma nic złego w mleku w proszku, a oferowane obecnie przez producentów rozwiązania są dopracowane i dobre dla malutkich ludzi.

Co znajduje się w mleku w proszku

Mleka dla dzieci, które możemy kupić w sklepie to produkty pochodzenia zwierzęcego. By maluszek mógł wypić taki krowi napój, musi on zostać poddany znacznej modyfikacji właśnie po to, żeby dostarczał niemowlakowi wszystkich niezbędnych do rozwoju składników. Zwiększana jest ilość białka, dodawane są witaminy oraz minerały, natomiast ogranicza się ilość sodu. Do niektórych mieszanek dodawane są również probiotyki wspomagające pracę układu trawiennego.

Pamiętajmy, że każdy producent mleka w proszku dba o to, żeby jego produkt był wartościowy, jak również bezpieczny dla najdelikatniejszych, najmniejszych oraz najbardziej bezbronnych konsumentów. Każdy towar tego typu podlega wyśrubowanym normom, a skrupulatne kontrole ograniczają niemalże do minimum ryzyko błędu w procesie powstawania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*