Stare auto – lepiej sprzedać czy oddać do skupu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Argumenty za oddaniem auta do punktu skupu

Podstawową zaletą punktów skupu auta jest to, że przyjmują one różnego rodzaju pojazdu. Sprzedać można więc zarówno stary samochód znajdujący się na chodzie, jak i uszkodzony pojazd, którego naprawa jest nieopłacalna. W przypadku sprzedaży na własną rękę trzeba poświęcić wiele czasu na znalezienie nabywcy, co w przypadku starego samochodu wcale nie musi być łatwe.

Zamiast tracić czas na zamieszczanie ogłoszeń, łatwiej odwiedzić punkt skupu. Po dokonaniu szybkiej wyceny pracownik oferuje właścicielowi kwotę, za jaką może odkupić auto. Jeśli właściciel wyraża zgodę, dochodzi do zawarcia transakcji. Niezwykle istotną zaletą podmiotów świadczących tego rodzaju usługi jest to, że oferują one skup samochodów za gotówkę.

Sprzedający otrzymuje więc pieniądze do ręki wraz z kompletem dokumentów potwierdzających dokonanie transakcji. W związku z tym, że firm świadczących tego rodzaju usługi na rynku jest coraz więcej, ich znalezienie nie jest trudne. Są one dostępne zarówno w małych miasteczkach, jak i dużych miastach. Przykładem takiej firmy jest skup aut Auto Korek w Warszawie.

Kiedy nie oddawać?

Chociaż oddawanie starego samochodu do punktu skupu to szybki i bezpieczny sposób na pozbycie się pojazdu, ma też pewne wady. Podstawową wadą jest niska cena wykupu. Punkty skupu zazwyczaj zaniżają wartość samochodów, które poddają wycenie. Decydując się na samodzielną sprzedaż auta osobie prywatnej, można często uzyskać wyższą cenę.

W przypadku punktów skupu proponowana cena wykupu nie podlega zwykle negocjacji i może jedynie zostać zaakceptowana lub nie. Jeśli więc komuś nie zależy na szybkiej gotówce i jest gotów poczekać na nabywcę, może spróbować sprzedać swoje stare auto na własną rękę, a dopiero kiedy to się nie uda, oddać je do punktu skupu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*