Najlepsze bramy do garażu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zanim zaczniemy szukać bramy garażowej, musimy wiedzieć, jak powinna ona wyglądać, aby wejście do garażu było przyjemne i wygodne. Wybór bramy do domu z nowoczesną architekturą jest znacznie łatwiejszy, ponieważ oferta jest większa. Sposób wykończenia danej bramy można wybrać na podstawie kontrastu, aby wyraźnie oddzielić elewację budynku. Albo wręcz przeciwnie, uczynić ją mniej widoczną.

Można je dopasować kolorystycznie lub nawet użyć tych samych materiałów, które pokrywają ściany budynku. Może ona być pokryty drewnem, metalem, ceramiką, plastikiem, a nawet okładziną z kamienia. Gdy brama w starym domu jest zastępowana nową, zwykle wybiera się segmentowe lub zwijane w górę, ponieważ łatwiej jest dostosować standardowy rozmiar takich bram do wielkości otworu.

Jaką bramę do garażu wybrać?

Wyróżniamy wiele rodzajów bram do garażu. Pierwszym popularnym typem są bramy garażowe segmentowe. Kiedy się otwierają, to na przemian wychodzą i chowają się pod sufitem garażu. Są one prowadzone w rolkach wzdłuż prowadnic zainstalowanych wzdłuż złączy i pod sufitem. Ten typ bramy można również otworzyć na bok. Następnie segment bramy ukrywa się wewnątrz jednej ze ścian garażu. Nie zajmuje ten rodzaj bramy zbyt wiele miejsca, gdy się ją otwiera.

Popularne są również bramy rolowane. Są one wykonane z wąskich profili, jak żaluzje. Podczas procesu otwierania profile są unoszone i nawijane na wał zamontowany w kasecie pod sufitem garażu lub na zewnątrz. Nie zajmuje ten typ bram zbyt dużo miejsca przed garażem.

Dużą popularnością cieszą się również bramy rozwieralne, zwykle o tej samej szerokości, choć mogą być również asymetryczne lub pojedyncze. Są one montowane na zawiasach mocowanych do ramy. Po otwarciu zajmują one tyle samo miejsca przed garażem, ile szerokość jednego skrzydła.

Nieco podobnie jest w przypadku bram uchylnych. Tutaj jedno sztywne skrzydło wznosi się i chowa pod sufitem garażu, poruszając się w rolkach po szynach zainstalowanych wzdłuż złączy i pod sufitem. Podczas otwierania skrzydło wymaga 0,5-1 metra wolnej przestrzeni przed garażem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*