Nie czytasz książek? Niniejsze trzy powody sprawią, że zaczniesz!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czytanie może pomóc utrzymać rześkość umysłu w miarę jego starzenia. Badania wykazały, że osoby, którzy czytają regularnie, choćby kilka stron dziennie, są mniej narażeni na rozwój demencji w niż ci, którzy z tej przyjemności rezygnują. Zostało to również powiązane ze sprawniejszym funkcjonowaniem mózgu i wzrostem wydajności pamięci u młodych dorosłych.

Bogatsze słownictwo i większa zręczność gramatyczna

Czytając częściej, zaczniesz używać słów i zwrotów, które ówcześnie nie gościły na Twoim języku. Te nowe słowa pomogą Ci lepiej wyrazić siebie w mowie i na piśmie, dzięki czemu inni będą w stanie łatwiej zrozumieć Twoje przemyślenia i to, co chcesz powiedzieć.

Czytanie skoryguje również dotychczas pojawiające się błędy gramatyczne. Będziesz znacznie bardziej uczulony na budowę zdani i ogólną konstrukcję tekstu, dzięki czemu Twoje wypowiedzi pisemne, nabiorą wręcz literackiego sznytu.

To nas uszczęśliwia

Badania wykazały, że czytanie https://sklep.okim.pl/ może faktycznie zwiększyć poziom szczęścia wśród czytelników, ponieważ pozwala im „żyć” innym życiem i uciec od stresujących bodźców doświadczanych, na co dzień.

Nauczysz się nowych rzeczy

Książki powstały przede wszystkim po to, aby kolekcjonować i uwspółdzielniać wiedzę. Literatura faktu wzbogaca Twoje wyobrażenia o świecie, naukowa poszerza horyzonty myślowe a fikcja pozwala się zrelaksować. Książki to portal do rzeczywistości budującej człowieka i każdy z nas, raz na jakiś czas, powinien tę alternatywną rzeczywistość odwiedzić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*