Niesprawna ręka – gdzie szukać pomocy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy zdrowy i w pełni sprawny człowiek posiada dwie ręce oraz dłonie zakończone palcami. Dzięki nim możliwe jest korzystanie z narzędzi, porozumiewanie się gestami i wykonywanie wielu innych czynności. Ogromne znaczenie kończyn górnych najbardziej doceniają osoby, które z różnych względów utraciły zdolności manualne. Na szczęście dzięki dynamicznemu rozwojowi medycyny coraz częściej pacjentom udaje się pomóc.

Wady wrodzone i urazy

Niesprawność i deformacja ręki może być spowodowana wadą wrodzoną lub zmianami wywołanymi urazami. W przypadku takich problemów warto skorzystać ze specjalistycznej pomocy. Dziedzina medycyny zajmująca się małoinwazyjnym leczeniem kończyn górnych nazywana jest mikrochirurgią ręki. Przedmiotem zainteresowania chirurga mogą być palce dłoni, nadgarstki, przedramiona, ramiona, łokcie oraz barki. Leczeniu są poddawani pacjenci, u których stwierdzono rękę spastyczną, torbiele kostne, łagodne zmiany nowotworowe, a także dekompresję w zespole cieśni nadgarstka.

Precyzyjne zabiegi wykonywane przez specjalistę

Skuteczność leczenia chorób i urazów rąk uzależniona jest w dużej mierze od umiejętności i doświadczenia chirurga. Jeżeli kogoś interesuje profesjonalna chirurgia ręki Gdańsk to miejscowość, którą warto odwiedzić. Na terenie miasta znaleźć można gabinet doświadczonego mikrochirurga specjalizującego się w rozwiązywaniu problemów związanych z kończynami górnymi. Dynamiczny rozwój technologii daje lekarzom dostęp do coraz nowszych i bardziej zaawansowanych narzędzi oraz urządzeń. Dzięki nim zabiegi są coraz mniej inwazyjne, bardziej precyzyjne i bezpieczne dla pacjenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*