Obróbka metali na potrzeby budownictwa – w jakim celu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obróbka metali to proces produkcyjny polegający na kształtowaniu metalu za pomocą narzędzi, takich jak narzędzia skrawające i obrabiarki. Obróbka metali odbywa się w dziedzinie obróbki metali oraz w subpolach inżynierii mechanicznej, inżynierii elektrycznej i inżynierii produkcji.

W budownictwie?

Obróbka metali dla budownictwa stała się bardzo popularnym tematem i wiele osób się nią interesuje. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ branża ta oferuje wiele możliwości i wyzwań.

Maszyny oraz osoby umiejące pracować z metalem (np. spawacze) pomagają nam rozwiązać wiele problemów, które znacząco wpłynąć mogłyby na ciągłość pracy i jej efektywność. Maszyny do obróbki metali https://gozbet.pl/linia-do-produkcji-siatki-cieto-ciagnionej/ umożliwiają tworzenie pomniejszy i większych elementów, które zostaną wykorzystane bezpośrednio na placu budowy, jak również maszyny są w stanie zrekonstruować uszkodzenia w innych maszynach ciężkich, które postawną na skutek wypadku.

Silnie zaawansowane czynności pod prostym terminem

Obróbka metali może być wykonywana w celu wytworzenia gotowych części lub może być wykorzystywana do kształtowania metalu do dalszej obróbki innymi metodami produkcyjnymi.

Termin ten obejmuje szeroki zakres zastosowań obrabiarek, od dużych do małych i od niskoobrotowych narzędzi ręcznych do wysokoobrotowych maszyn sterowanych numerycznie (CNC).

  • Odlewanie – formowanie metalu w kształty wymagane przez projekt;
  • Kucie – kształtowanie i łączenie metalu poprzez odkształcanie w kuźni;
  • Cięcie – kształtowanie metalu poprzez usuwanie materiału za pomocą nożyc lub pił;
  • Obróbka skrawaniem – cięcie lub wytaczanie za pomocą narzędzi obrotowych na nieruchomym przedmiocie (zazwyczaj przy małych prędkościach);
  • Łączenie – łączenie części przez spawanie lub lutowanie i wiele więcej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*