Gdzie szukać tanich aut ciężarowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody ciężarowe są przydatne w różnych przedsiębiorstwach. Przede wszystkim tam, gdzie oferowane są usługi przeprowadzek, rozwożone są towary do klientów i tak dalej. Niestety auta tego typu bywają drogie, nawet jeżeli mówimy i pojazdach z rynku wtórnego. Nowa firma, która nie posiada jeszcze dużego majątku, może mieć spore problemy by zakupić chociaż jeden taki pojazd. Na początku działalności trudno też o wysokie kredyty bądź znalezienie leasingodawcy, który zgodziłby się na współpracę. Co wtedy można zrobić?

Auto ze skupu

Jednym z lepszych rozwiązań jest wybranie się na skup aut ciężarowych. Takie firmy zazwyczaj skupują przeróżne pojazdy, których właściciele chcą się po prostu jak najszybciej pozbyć. Pamiętajmy tylko, że skup to zupełnie inna działalność niż złomowisko, bądź stacja kasacji lub demontażu. Dlatego też jeżeli w ręce skupu trafia ciężarówka, która jest jeszcze w dobrym stanie technicznym, to zachowuje ona wszystkie pozwolenia drogowe i jest odsprzedawana dalej. Właśnie w ten sposób można bardzo tanio znaleźć dobre auto ciężarowe.

Transakcja bezpośrednia

Inną możliwością jest szukanie ofert sprzedaży bezpośredniej. Jeżeli się postaramy, możliwe jest znalezienie pojazdu, który będzie wystawiony po wyjątkowo niskiej cenie. Wynika to z tego, że niektóre biznesy nie zawsze prosperują dobrze i czasami, by spłacić swoje zobowiązania, są zmuszone do natychmiastowego upłynnienia nadmiarowych aut. Niska cena nie świadczy wtedy o tym, że pojazd ciężarowy jest wybrakowany lub niesprawny. Po prostu sprzedający chce błyskawicznie znaleźć kupca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*