Pendrive – małe urządzenie, które daje wiele możliwości

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie pendrive`y są urządzeniami powszechnie wykorzystywanymi, podobnie jak laptopy czy smartfony. Ich podstawowe zalety to niska cena, niewielki rozmiar (mobilność) i zdolność przechowywania wielu gigabajtów dokumentów, aplikacji, plików z muzyką i filmami, a nawet obszernych systemów operacyjnych. Ich możliwości się jednak na tym nie kończą, ponieważ posiadają również mnóstwo innych zastosowań.

Przechowywanie dokumentów to funkcja podstawowa – dowiedz się o innych

Pamięci flash USB mogą być z powodzeniem stosowane jako gadżety reklamowe. Taki pendrive promocyjny z logiem danej firmy (często też ze sloganem i adresem strony www) jest znakomitym nośnikiem informacji o niej, ponieważ osoba nim obdarowana będzie go zapewne wykorzystywała zarówno w domu, jak i w pracy.

Kolejną możliwością, jaką daje pendrive, jest promowanie własnych umiejętności. To idealne rozwiązanie dla grafików komputerowych czy artystów, którzy muszą posiadać portfolio w celu zaprezentowania go m.in. na rozmowie kwalifikacyjnej. Pamięć flash może też służyć jako cyfrowy nieśmiertelnik z podstawowymi informacjami o nas, takimi jak imię i nazwisko, adres, numery kontaktowe czy grupa krwi. To dobre zabezpieczenie w sytuacji, gdy doszłoby do jakiegokolwiek nieszczęścia, np. wypadku komunikacyjnego.

Poza tym, pendrive można przekształcić w obszerną bibliotekę multimedialną (kolekcja płyt muzycznych i filmów), zbiór narzędzi bezpieczeństwa (programy antywirusowe, do odzyskiwania haseł czy wyszukiwania informacji w sieci), wirtualną bibliotekę (z setkami książek w formacie PDF), serwer mobilny (z aplikacjami opartymi na HTML czy projektami) czy nawet miłosną e-kartkę (z filmikiem albo prezentacją dla ukochanej). Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Co ciekawe, urządzenie to jest tworzone różnych materiałów. Na przykład drewniane można znaleźć na https://memorabbit.pl/c/pendrive-reklamowe/pamiec-usb-z-drewna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*