Przewody instalacyjne LGY – do jakich instalacji są przeznaczone?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zespoły LGY przeznaczone są do stosowania w budownictwie, na przykład do montażu oświetlenia, systemów wentylacyjnych, systemów grzewczych itp. instalacji.

Przeznaczone do ekstremalnego montażu

LGY – przewody instalacyjne to jednożyłowe przewody elektroinstalacyjne i montażowe. Dzięki temu nadają się do stosowania w systemach dystrybucji energii elektrycznej w sieci i niskim napięciu, a także w przemyśle lekkim, budynkach użyteczności publicznej i lokalach mieszkalnych.

Kable LGY zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać silne naprężenia mechaniczne, takie jak wibracje czy zginanie pod obciążeniem. Są również odporne na większość agresywnych substancji chemicznych i środowisk (takich jak pył, ciepło czy deszcz).

LGY – przewody instalacyjne mogą być wykorzystywane na otwartej przestrzeni lub pod ziemią. Mogą być stosowane w podziemnych kopalniach i zakładach chemicznych, a także w zakładach przemysłowych, w których istnieje ryzyko pożaru lub wybuchu. Kabel nadaje się również do stosowania w temperaturze do 70°C.

Dostępne są następujące rodzaje przewodów instalacyjnych LGY

– LGY 4/0 AWG – to przewód o bardzo dużym obciążeniu do stosowania z dużymi urządzeniami, takimi jak klimatyzatory czy lodówki.

– LGY 2/0 AWG – to przewód o dużej wytrzymałości do stosowania z urządzeniami gospodarstwa domowego, takimi jak pralki czy zmywarki.

– LGY 1/0 AWG – to kabel ogólnego przeznaczenia stosowany w domach i małych firmach do zasilania radia i telewizorów, komputerów i innych urządzeń biurowych.

– LGY 3/0 AWG – jest używany do zasilania większych urządzeń przemysłowych, takich jak spawarki lub duże sprężarki powietrza na budowach, lub w fabrykach, gdzie wiele osób pracuje razem przez cały dzień przy ciężkich maszynach i narzędziach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*