Rodzaje węży hydraulicznych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przewody hydrauliczne używane są w wielu branżach. Najczęściej wykorzystuje się je w transporcie, budownictwie i mechanice. Za ich pomocą możliwe jest dostarczenie olejów oraz substancji pochodnych służących do zasilania całej maszyny oraz układów hydraulicznych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów węży hydraulicznych.

Do czego służą poszczególne rodzaje węży hydraulicznych? 

Przewody hydrauliczne wysokociśnieniowe przeznaczone są do urządzeń, w których ciecz płynie pod wysokim ciśnieniem. Są one pokryte grubą warstwą zewnętrzną, a rdzeń stanowi syntetyczna guma, która jest odporna na działanie oleju hydraulicznego. Dodatkowo pokryty jest on oplotem stalowym, który odporny jest na rozciąganie oraz działanie wysokich temperatur. 

Przewody niskociśnieniowe także posiadają w swoim składzie gumę syntetyczną, ale oplot wykonany jest z tkaniny. W miejscach narażonych na działanie ognia oraz wysokich temperatur stosuje się hydrauliczne węże ognioodporne. Ich wewnętrzną warstwę stanowi guma syntetyczna olejoodporna. Zewnętrzna warstwa opleciona jest stalą, która dla dodatkowego zabezpieczenia pokryta jest gumą syntetyczną odporną na uszkodzenia. 

W takich urządzeniach, jak sterowniki, maszyny rolnicze czy wózki widłowe stosuje się przewody termoplastyczne zbudowane z elastomeru poliamidowego lub poliamidu. Jedną z podstawowych usług wykonywanych na przewodach, która umożliwia korzystanie z nich, jest zakuwanie węży hydraulicznych. Proces ten polega na trwałym połączeniu węża z jego końcówką, dzięki której można połączyć go ze źródłem ciśnienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*