Przy jakich pracach budowlanych warto się zdecydować na wynajem mini żurawia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W branży budowlanej na porządku dziennym jest wykorzystywanie różnorodnych specjalistycznych maszyn. Jedna z bardziej użytecznych to mini żuraw, czyli niewielki pojazd dźwigowy wyposażony w solidną obudowę, koła bądź gąsienice, a także wciągarkę linową zwieńczoną hakiem (ewentualnie wysięgnikiem). Jego podstawową zaletą jest zdecydowanie kompaktowy rozmiar. W wynajmie funkcjonalnych żurawi w wersji mini specjalizuje się m.in. ta znana i ceniona firma z Wolsztyna: https://jekko.com.pl/.

Urządzenie o uniwersalnym przeznaczeniu

Mini żuraw ze względu na swoją specyficzną budowę odznacza się bardzo dobrą zwrotnością i zaskakująco niewielkim naciskiem na powierzchnię roboczą. Przekłada się to bezpośrednio na doskonałą mobilność oraz możliwość wykonywania zadań nawet na podłożu grząskim czy nierównym. Co istotne, nieco mniejszy zasięg aniżeli w przypadku tradycyjnych dźwigów nie utrudnia w ogóle pracy. Omawiany pojazd jest bowiem w stanie bez problemu podnosić na wysokość kilkunastu metrów ciężkie ładunki w postaci materiałów budowlanych bądź elementów konstrukcyjnych (bloczki, płyty, balustrady, przeszklenia, detale kamienne itp.).

Niewątpliwa korzyść wynikająca z jego stosowania to opcja łatwego wwożenia na wysokie kondygnacje za pomocą zwykłej windy towarowo-osobowej, co w znacznym stopniu przyspiesza realizowanie czynności budowlanych. Wynajem żurawia opłaca się jednak nie tylko przy wznoszeniu domu lub obiektu użytkowego, ale również przy montowaniu okien w elewacjach, instalowaniu oświetlenia na ulicach lub w centrach handlowych, przeprowadzaniu prac konserwacyjnych w zabytkowych budynkach, relokowaniu maszyn rolniczych oraz transportowaniu dzieł sztuki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*