Psycholog – co warto o nim wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psycholodzy są przeszkoleni do pomagania ludziom w szerokim zakresie problemów, w tym depresji, niepokoju, ataków paniki i fobii. Mogą również pomóc Ci poprawić swoje relacje z innymi i radzić sobie ze stresującymi sytuacjami.

Istnieje wiele różnych typów psychologów:

Psychologowie doradczy 

Ci psychologowie pomagają klientom radzić sobie z problemami emocjonalnymi, takimi jak depresja lub lęk. Mogą również pracować nad tym, aby zapobiec rozwojowi lub nawrotom problemów ze zdrowiem psychicznym.

Psychologowie kliniczni 

Ci psychologowie leczą klientów, u których zdiagnozowano chorobę psychiczną (na przykład schizofrenię lub chorobę dwubiegunową) lub którzy mają wysoki poziom stresu lub niepokoju. Psychologowie kliniczni mogą również zapewnić wsparcie osobom, które przechodzą przez traumatyczne doświadczenie (na przykład po katastrofie naturalnej).

Psychologowie sądowi 

Psychologowie sądowi pracują z przestępcami, którzy popełnili przestępstwa i są skazywani przez sąd. Oceniają, czy działania sprawcy były celowe i czy w momencie popełnienia przestępstwa rozumiał on, co robi.

Neuropsycholodzy 

Neuropsycholodzy badają, jak działa mózg, przyglądając się jego strukturze, funkcji i chemii (neuroanatomia), a także jak wpływa na zachowanie (neurofizjologia). Neuropsycholodzy mogą specjalizować się w leczeniu osób, które doznały urazów mózgu.

Jeśli pragniesz skorzystać z pomocy psychologa Toruń, to jest to miasto, w którym z łatwością to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*