Rzymskie, plisowane, a może austriackie? Jakie rolety sprawdzą się w salonie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O wyborze rolet decyduje przede wszystkim stylistyka wystroju danego wnętrza. Poszczególne z tych produktów mogą różnić się rodzajem materiału, sposobem montażu, a przede wszystkim ogólnym charakterem. Przykładowo rolety austriackie spotyka się raczej w klasycznie urządzonych pomieszczeniach, proste plisy bardziej pasują do surowego minimalizmu. W salonie zdominowanym przez nowoczesną klasykę, styl skandynawski czy rustykalny łatwo wkomponować w wystrój rolety rzymskie.

Na przekór trendom

Projektanci wnętrz zgadzają się z przytoczonymi powyżej zasadami dopasowywania rolet do aranżacji, jednocześnie zachęcają odważniejszych inwestorów do wybierania mniej oczywistych rozwiązań. I tak w modernistycznym wnętrzu rolety rzymskie mogą wprowadzić cieplejszą, domową atmosferę. Niektórym aranżującym mieszkanie w stylu klasycznym do gustu przypadają natomiast plisy cena w ich przypadku jest zachęcająca, ponadto czynią wnętrza bardziej współczesnymi.

Ciekawym pomysłem jest też połączenie funkcji rolet i żaluzji. Umożliwiają to rolety dzień noc sklep internetowy oferuje takie dodatki w przeróżnych kolorach i rozmiarach. Łatwo dopasować je do wielu wnętrzarskich koncepcji. Są do tego bardzo praktyczne na co dzień.

Oprawa okna to jeden z filarów aranżacji większości wnętrz. Warto poświęcić jej nieco więcej czasu, ze szczególnym uwzględnieniem wybierając właśnie rolety. Poza aspektem wizualnym, powinny one także poprawiać ergonomię pomieszczenia. Czyniąc je przyjemnym w odbiorze i funkcjonalnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*