Skrzynia biegów – co się w niej psuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skrzynia biegów to bardzo skomplikowany układ. Składa się z wielu części, a każda z nich ma swoją rolę. Jeśli jedna lub dwie z nich ulegną uszkodzeniu, skrzynia biegów nie będzie działać prawidłowo.

Oto kilka powszechnych problemów ze skrzyniami biegów:

Awaria sprzęgła 

Jeśli sprzęgło zawiedzie, może to oznaczać kłopoty ze zmianą biegów, a co gorsza, może to również oznaczać, że twój samochód w ogóle nie wejdzie w bieg. Wymaga to wymiany zespołu sprzęgła, co może być bardzo kosztowne.

Awaria przekładni 

Twój samochód ma kilka przekładni, które współpracują ze sobą, aby przekazać moc do kół. Przekładnie są zazwyczaj wykonane z metalowych kół zębatych wciśniętych w stalową obudowę i pokrytych gumowymi uszczelkami, aby zapewnić im dłuższą żywotność przed koniecznością wymiany ze względu na ich wagę i stały kontakt z innymi częściami wewnątrz obudowy skrzyni biegów. Koła zębate, które zawiodły, mogą spowodować poważne szkody, jeśli pozostaną nienaprawione zbyt długo ze względu na ich tendencję do rozpadu podczas pracy pojazdu.

Wyciek płynu transmisyjnego 

Wycieki płynu transmisyjnego są powszechne w starszych samochodach, ale mogą również wystąpić w nowszych modelach, jeśli coś jest nie tak wewnętrznie w samej skrzyni biegów. Nieszczelna skrzynia biegów zazwyczaj oznacza, że będziesz potrzebował remontu lub wymiany całej skrzyni biegów, a to może być bardzo drogie, jak również czasochłonne zarówno dla Ciebie, jak i Twojego mechanika!

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to sprawdź witrynę: https://dieselserwis-poznan.pl/naprawa-skrzyni-biegow-poznan/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*