Smart dom w kilku krokach

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tendencja do tworzenia coraz inteligentniejszych domów jest zauważalna od dłuższego czasu. Jednak w ostatnich latach zjawisko to nabrało szczególnego znaczenia. Współczesne budynki mieszkalne coraz częściej przypominają rozbudowane komputery. Kontrolowane może być w nich wszystko. Począwszy od temperatury, przez oświetlenie, aż po wskaźniki niebezpiecznych substancji. Za informowanie o tych ostatnich odpowiada między innymi Fibaro czujnik czadu.

Dom, który sam się pilnuje

Dzięki nowoczesnej technologii budynek może zostać zabezpieczony na kilka różnych sposobów. Tradycyjne zamki na klucz odchodzą już powoli w zapomnienie. Teraz na znaczeniu zyskują inteligentne, zdalnie kierowane urządzanie. W wielu domach stosuje się nowoczesne rozwiązania, których przykładem może być zamek Gerdalock niewymagający noszenia ze sobą kluczy (sprawdź przykładową ofertę: “Gerdalock v3 cena”). W tak zwanym smart domu system zabezpieczający umożliwia właścicielom zdalny podgląd tego, co dzieje się pod ich nieobecność. Jeżeli w środku zostanie zarejestrowany jakich ruch, wówczas system podejmie niezbędne środki w celu jego zweryfikowania oraz zareaguje na potencjalne zagrożenie.

Z każdym kolejnym rokiem producenci nowoczesnego oprogramowania dostarczają swoim klientom kolejne, często rewolucyjne rozwiązania. Automatyczne dostosowanie funkcji poszczególnych pomieszczeń do rytmu dobowego użytkowników to już dzisiaj norma. Do tego dochodzą innowacyjne możliwości powiadamiania odpowiednich służb o różnych problemach oraz możliwości sterowania systemem zarządzania nawet z drugiego końca świata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*