Kto może korzystać z dotacji unijnych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dotacje unijne to bardzo dobra opcja, jeśli chodzi o finansowanie aktywności firm. Wymaga jednak spełnienia ścisłych wymogów m.in. sprawozdawczych. Dlatego też warto odwołać się w tym zakresie do pomocy specjalistów. Polskie miasta mają różne priorytety, jeśli chodzi o wydawanie środków unijnych. Przykładowo, fundusze unijne w Krakowie w dużych ilościach idą na transport miejski. Miasta są jednymi z uprawnionych do aplikowania o dotację. Obok nich są to osoby fizyczne, przedsiębiorcy, a także instytucje takie jak organizacje pozarządowe.

Proces ubiegania się o dotację

W zależności od stopnia skomplikowania projektu, można aplikować o dotację samodzielnie bądź zasięgnąć porady firm, które się w tym specjalizują, takich jak https://sasadvisors.pl/dotacje-ue-wroclaw/. Jeśli chodzi o małych i średnich przedsiębiorców, mogą oni aplikować na Programy Operacyjne swojego województwa oraz do programów Inteligentny Rozwój oraz Polska Cyfrowa. W każdym z tych programów przedsiębiorca może uzyskać dotację na prace badawcze i rozwojowe. Oprócz tego, jeśli firma ma potrzeby inwestycyjne, chce kupić nowy sprzęt itp., to fundusze europejskie mogą służyć jako gwarant, kiedy wystąpi on do banku o kredyt. W przypadku małych firm, o krótkiej historii kredytowej może to być nieoceniona pomoc.

Przedsiębiorca może też uzyskać wsparcie finansowe na szkolenie swoich pracowników. Może to przyjąć formę szkoleń dla jego firmy, ale też np. dofinansowania odbycia przez pracownika studiów podyplomowych. Podstawą jest znalezienie właściwego konkursu i złożenie w nim aplikacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*