Soczewki kontaktowe – jakie mają zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Soczewki kontaktowe są alternatywą dla noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Są cienkie i elastyczne, oddychające i mogą być noszone nawet przez rok, zanim trzeba będzie je wymienić.

Istnieje wiele zalet noszenia soczewek kontaktowych w porównaniu z okularami. 

Wygoda

Pierwszą z nich jest wygoda. Zakładanie soczewek kontaktowych jest o wiele łatwiejsze niż zakładanie okularów każdego ranka. Ponadto, po całodziennym noszeniu soczewek kontaktowych, można je zdjąć i nadal widzieć na tyle dobrze, aby wykonywać swoje normalne obowiązki. Nie jest tak w przypadku okularów, które muszą być zdejmowane w nocy lub gdy nie ma dostępu do światła.

Lepsza korekcja wzroku

Kolejną zaletą kontaktów jest to, że mogą one korygować problemy z widzeniem lepiej niż okulary. Soczewki kontaktowe mogą korygować astygmatyzm i krótkowzroczność bez poświęcania widzenia peryferyjnego, jak to ma miejsce w przypadku okularów, które blokują część pola widzenia użytkownika. Soczewki kontaktowe nie wymagają również tak częstego dopasowywania, jak w przypadku okularów, ponieważ nie polegają na grawitacji, jak w przypadku okularów.

Lepsze widzenie peryferyjne

Osoby noszące soczewki kontaktowe mają również lepsze widzenie peryferyjne niż osoby noszące okulary, ponieważ przed ich oczami nie ma oprawek blokujących linię wzroku z boku na bok i z góry na dół.

Jeśli chcesz skorygować sobie wzrok, to soczewki kontaktowe Poznań, jest miastem, w którym znajdziesz wiele punktów z tym produktem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*