Spływ kajakowy – czy to bezpieczne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kajakarstwo to zabawna i zdrowa aktywność, która może być uprawiana przez osoby w każdym wieku. Jest to doskonały sposób, aby wyjść na łono natury i cieszyć się krajobrazem, co może być powodem, że jest to jeden z najbardziej popularnych sportów letnich. Kajakarstwo jest jednym z najbardziej popularnych sportów wodnych, ale nie jest pozbawione ryzyka.

Na czym polega kajakarstwo?

Kajakarstwo to sztuka wiosłowania długą, wąską łodzią po wodzie. Odbywa się to poprzez siedzenie w kajaku i używanie dwóch łopatek do napędzania się do przodu lub do tyłu. Kajaki Poprad mają wiele różnych form, w tym kajakarstwo wodne i morskie.

O czym musisz pamiętać żeby być bezpiecznym?

Noś kamizelki ratunkowe podczas spływów kajakowych na otwartych wodach, nawet w spokojne dni. Jeśli wypadniesz za burtę podczas noszenia kamizelki ratunkowej, utrzyma cię ona na powierzchni do czasu przybycia pomocy.

Zawsze noś kask, szczególnie jeśli jesteś na obszarze, gdzie pod wodą mogą znajdować się skały lub inne przeszkody, które mogą spowodować obrażenia głowy u osób, które wpadną do wody. Kask zapewnia również ochronę przed dużymi falami w szybko płynących rzekach lub rwących potokach, jak również przed spadającymi gruzami, takimi jak gałęzie lub kłody, które mogą uderzyć w głowę podczas silnych wiatrów lub burz.

Dzieci powinny mieć zawsze przy sobie osobę dorosłą, gdy wychodzą na zewnątrz same, zwłaszcza jeśli istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo, że warunki mogą się nieoczekiwanie zmienić z powodu pogody lub innych czynników (takich jak ruch uliczny).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*