Sposoby na pozbycie się komarów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komary to zdecydowanie jeden z największych koszmarów miesięcy letnich. Te latające owady potrafią bowiem skutecznie zepsuć nawet najprzyjemniejszy wieczór w domu lub ogrodzie, brzęcząc niemiłosiernie koło uszu i kąsając każdą partię naszego ciała. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów na ich trwałe pozbycie się z otoczenia. Jednym z nich są specjalne chemiczne środki na komary, które można bez problemu kupić w internecie na https://www.profesjonalneopryski.pl/,

Zapomnij o bolesnych ukąszeniach

Jeśli zależy nam na wyeliminowaniu komarów z pomieszczeń mieszkalnych, w pierwszej kolejności powinniśmy zamontować w oknach moskitiery, czyli bardzo gęsto tkane siateczki z cienkiego materiału. W ten sposób skutecznie zagrodzimy szkodnikom drogę do wnętrza domu. Inna metodą jest użycie wkładów elektrycznych podłączanych do gniazdka albo świec, które wydzielają specyficzny zapach. Jest on wyczuwany wyłącznie przez insekty i sprawia, że trzymają się od nas z daleka. Ciekawym rozwiązaniem jest także natarcie framug okien oraz drzwi gąbką nasączoną kilkoma kroplami zwykłego olejku waniliowego, stosowanego do aromatyzowania ciast. Działa on jednak zazwyczaj przez maksymalnie dwie lub trzy godziny.

W walce z komarami pomagają też niektóre rośliny – warto je posadzić zwłaszcza obok tarasu i altany. Zaliczamy do nich m.in. bazylię, lawendę wąskolistną, kocimiętkę, miętę pieprzową, bodziszek cuchnący, mirt i pelargonię pachnącą. Zawierają olejki eteryczne, które zniechęcają owady do przebywania w pobliżu. Poza tym w sklepach znajdziemy różne chemiczne środki. Najpopularniejsze są opryski na komary w formie koncentratu przeznaczonego do samodzielnego przygotowania. Po rozrobieniu zgodnie z instrukcją wystarczy je nanieść za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego na miejsca przesiadywania komarów (krzewy, elewacja budynku, obszary zacienione i wilgotne). 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*