Sprzęt optyczny – ile kosztuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz otworzyć gabinet okulistyczny, ale obawiasz się zbyt wysokich kosztów za sprzęt? Nic dziwnego. Jedynie profesjonalne wyposażenie gabinetu gwarantuje sukces potencjalnej firmie, która zyskuje tym w oczach klientów. Pokryte wcześniej koszty zwracają się stosunkowo szybko. Pracujesz lepiej, a klient do Ciebie wraca. Czy tak duży nakład finansowy jest potrzebny? Ile w zasadzie kosztuje niezbędny do Twojego gabinetu sprzęt optyczny? Może są inne drogi jego nabycia.

Drogo, niedrogo – to zależy

Sprzęt optyczny to wszelkie akcesoria, przyrządy i urządzenia potrzebne przy produkcji soczewek, okularów, badaniu wzroku i zabiegach okulistycznych. Drobne akcesoria takie jak: latarka diagnostyczna okulistyczna czy specjalna igła do zabiegów okulistycznych to koszt od kilkunastu do ponad 100 zł. Wiertarka okulistyczna to koszt ok. 500 zł. Bardziej zaawansowany sprzęt to zdecydowanie wyższa półka cenowa. Mikroskop okulistyczny to cena kilkudziesięciu tysięcy złotych, natomiast cena lasera okulistycznego wynosi kilkaset tysięcy złotych. Można zatem sobie wyobrazić, jaka to ogromna inwestycja.

Nie musisz z tego rezygnować. Na rynku działają giełdy sprzętu okulistycznego, gdzie za bardziej przystępne ceny możesz kupić nowy sprzęt optyczny do swojego gabinetu. Istnieje również możliwość nabycia na takiej giełdzie sprzętu używanego, który jest w pełni sprawny i jeszcze tańszy niż nowy.

Ceny sprzętu optycznego mogą zdecydowanie zaskoczyć, jeśli wcześniej nie wykona się rozeznania. Na szczęście w dzisiejszych czasach ma konieczności kupowania sprzętu prosto od producenta, po niebywale wysokich cenach. Oczywiste jest, że w większości przypadków płacimy za jakość produktów. Nie musisz z niej rezygnować, są inne możliwości, warto z nich skorzystać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*