Stal – jak się ją otrzymuje i do jakich celów jest ona stosowana?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stal to jeden z najpopularniejszych materiałów, który wykorzystuje się w wielu dziedzinach przemysłu. Powstaje w wyniku stapiania rudy żelaza i węgla. Niekiedy do stopu dodawane są domieszki innych metali jak chrom, nikiel, mangan czy wanad.

Wykorzystanie stali w gospodarce

Największą gałęzią gospodarki, w której wykorzystuje się stal, jest budownictwo. Wszelkiego rodzaju pręty, kotwy, teowniki używane są do tworzenia konstrukcji budynków i mostów. Ze stali tworzy się także całe szkielety budowli oraz ich dachy i elementy elewacji.

Wysokiej jakości stal wykorzystywana jest także do produkcji różnych maszyn. Wykonuje się z niej między innymi urządzenia transportowe, które można zamówić na witrynie https://rybinski-stal.pl/.

Bardzo dużą gałęzią przemysłu, w której wykorzystuje się stal, jest przemysł motoryzacyjny. Ze stali powstają między innymi karoserie samochodów oraz ich ramy i szkielety. Podobnie stal wykorzystywana jest w przemyśle lotniczym, kolejowym i stoczniowym.

Na co dzień również mamy do czynienia z wieloma przedmiotami wykonanymi z tego materiału. Ze stali zrobione są elementy mebli i wyposażenia domu, śruby, gwoździe, druty i kable, puszki do konserw, siatka ogrodzeniowa i wiele innych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*