Streetwear – charakterystyka stylu i przykładowy ubiór

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Streetwear to termin, który doskonale znany jest osobom śledzącym aktualne trendy w modzie. Najprościej można go zdefiniować jako styl, inspirujący się przestrzenią publiczną. Często się zmienia, dlatego trudno określić jego konkretny wyznacznik. Pojęcie zaczerpnięto z kultury hip-hopowej oraz punkrockowej, której zwolennicy pragnęli wyróżnić się z tłumu. Ubiór stał się dla nich pomysłem na wyrażenie własnej osobowości.

Wygodnie, nonszalancko i na czasie

Aby dowiedzieć się, czym jest streetwear, należy zastanowić się nad jego pochodzeniem. Wśród najważniejszych wartości uznawanych przez jego zwolenników wymienia się: luz, wolność, oryginalność oraz negację rutyny. Współcześni przedstawiciele tej mody wciąż podpisują się pod tymi hasłami, ale znacznie częściej wybierają styl ze względu na wygodę i różnorodność możliwych stylizacji. Głównym jego elementem są sneakersy, również na koturnie. Pozostałe elementy są zmienne i uwarunkowane głównie aktualnymi trendami, pochodzącymi od amerykańskich idoli młodego pokolenia. Część z nich stale się powtarza, dlatego warto zainwestować w kilka kluczowych akcesoriów. Bez wątpienia jest to marka Vans buty z charakterystycznym znaczkiem można obserwować na każdej ulicy. Innym obowiązkowym elementem jest bluza streetwear, która charakteryzuje się klasycznym krojem, z kapturem lub bez.

Przedstawiciele mody ulicznej zwykle decydują się na modele z różnego rodzaju wzorami albo kontrowersyjnymi napisami. Bluza jest bazą dla pozostałych części garderoby, np. klasycznych jeansów. Innym ważnym elementem są koszulki. Najczęściej wykonane z dobrej jakościowo bawełny, która jest lekka. Wyróżniają się prostym krojem, chwytliwym napisem albo logo umieszczonym w centralnej części. Z kolei gładkie t-shirty uzupełniają inne wyraziste elementy stylizacji. Typowe są również koszule oversize o lekko przedłużanym kroju, które doskonale prezentują się po włożeniu do środka spodni. Do tego zestawu należy dodać spodnie boyfriendy, czapki z daszkiem oraz spodnie dresowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*