Jakie ćwiczenia można śmiało wykonywać, nie wychodząc z domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dobie koronawirusa możliwości treningu są mocno ograniczone. Nie oznacza to, że możemy spocząć na laurach i przestać dbać o formę. Ćwiczenia można wykonywać nie tylko na siłowni, ale też w domowym zaciszu.

Trening w domu przynosi wiele korzyści, należy tylko być systematycznym. Do ćwiczeń możemy wykorzystać znajdujące się w mieszkaniu meble, na przykład kanapę lub krzesła, lub zainwestować niewielką sumę pieniędzy w sprzęt treningowy. Zobaczmy jakie ćwiczenia możemy wykonywać w domu.

Ćwiczenia, które można wykonywać w domu

Podczas treningu w domu lub mieszkaniu panują identyczne zasady jak na siłowni, musi zatem pamiętać o rozgrzewce, aby uniknąć urazów i odpowiednio rozgrzać mięśnie. W większości ćwiczeń wykonywanych w domu wykorzystujemy ciężar własnego ciała. Można też niewielkim kosztem nieco urozmaicić swój trening, na przykład o ćwiczenia z drążkami do podciągania, ekspanderem lub kettlebellem. Wspomniana forma treningu to idealne wyjście dla nieco bardziej zaawansowanych w ćwiczeniach osób. Na niewielkiej przestrzeni przy pomocy drążka możemy popracować nad mięśniami grzbietu, ramionami, brzuchem. Należy pamiętać, że regularny trening to nie wszystko, bez odpowiedniej diety nie przyniesie on wymiernych korzyści. Oto lista efektywnych ćwiczeń jakie można wykonywać w domu:

– pompki (z szerokim lub wąskim rozstawem rąk, na podwyższeniu),

– dipy na krzesłach,

– przysiady, wykroki, wspięcia na palcach,

– podciąganie na drążku (nachwytem lub podchwytem),

– odwrotne pompki,

– brzuszki (klasyczne, skośne).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*