Strój dla pana młodego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego dorosłego mężczyzny. Ta chwila wymaga szczególnej oprawy, przede wszystkim w postaci eleganckiego i odpowiednio dopasowanego stroju. Największą popularnością na tego typu uroczyste okazje cieszą się oczywiście tradycyjne garnitury, ale coraz częściej panowie decydują się też na znacznie bardziej odważny frak. Ostateczna decyzja powinna zależeć od osobowości konkretnego Pana Młodego.

Ślubne stylizacje dla mężczyzn ceniących klasykę

Jeśli mężczyzna zdecyduje się na garnitur, może wybierać między modelami jedno- lub dwurzędowymi. Dodatkowy dylemat stanowi dobór kamizelki – na rynku są bowiem dostępne wersje zapinane zarówno wysoko, jak i nisko. Podstawowa zasada głosi, że marynarka koniecznie musi sięgać poniżej pośladków, natomiast rękawy dosięgać nadgarstków (oczywiście przy wyciągniętych rękach). Co istotne, mankiet koszuli powinien lekko wystawać.

Z kolei spodnie w tego typu klasycznej stylizacji mogą mieć prosty krój lub być marszczone na wysokości pasa, a ich nogawka powinna spoczywać naturalnie na bucie (maksimum jedno zagięcie i w połowie zakryty obcas). Męskie buty do ślubu są zazwyczaj dobierane do koloru garnituru: jeśli jest on szary lub brązowy, wybiera się obuwie brązowe, jeśli zaś czarny – w tym właśnie kolorze.

Alternatywą dla opisanego zestawu jest frak uszyty z sukna w ciemnym odcieniu, koniecznie z klapami pokrytymi jedwabnym atłasem. W tym przypadku spodnie nie posiadają mankietów, ale za to na szwach zewnętrznych występują specjalne, podwójne lampasy. Uzupełnieniem tej stylizacji jest biała kamizelka, czarne lakierki i dodatki w postaci ozdobnego szalika oraz białych rękawiczek.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Elegancki Pan.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*