Strona pozycjonowana lokalnie – pozycjonowanie lokalne dla lepszego biznesu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pozycjonowanie lokalne to strategia, która może pomóc Twojej firmie zwiększyć świadomość marki i generować więcej potencjalnych klientów. Jak powinna być pozycjonowana strona działalności, która koncentruje się na lokalnej przestrzeni?

Jak pozycjonowanie lokalne może wzmocnić Twój biznes?

Pozycjonowanie lokalne wspomaga Twoją firmę w zaznaczaniu swojej obecności w lokalnej przestrzeni. Pozycjonowana lokalne witryna jest kluczowym elementem ogólnej strategii marketingu cyfrowego dla większości firm. Znaczenie lokalnego SEO nigdy nie było ważniejsze niż teraz, wraz z rozwojem zakupów online i globalizacją. Marketing lokalny jest nadal jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie działalności i dalszy rozwój firmy. Pozycjonowanie lokalne jest bardzo ważną częścią marketingu lokalnego, ponieważ pozwala znaleźć się na wielu stronach wyników wyszukiwania.

Dawno minęły czasy…

Dawno minęły czasy, kiedy lokalność była tylko pojęciem geograficznym. Dziś jest to termin, który może obejmować wiele terminów i pojęć. Na przykład nie chodzi tylko o fizyczną lokalizację firmy lub produktu, ale także o społeczność, która go otacza.

Istnieje wiele różnych sposobów używania terminu „lokalny” w marketingu cyfrowym, na przykład w marketingu w mediach społecznościowych, SEO, marketingu treści, a nawet marketingu e-mailowym. Idea lokalności została przekształcona w coś większego niż tylko fizyczna lokalizacja i stała się z czasem bardziej złożona i zniuansowana.

Wyszukiwanie lokalne to proces znajdowania informacji o określonej lokalizacji, często w witrynie firmy (lub osoby). Zwykle odbywa się to za pośrednictwem Google lub Bing, które są dwiema najczęstszymi wyszukiwarkami informacji lokalnych. Dziś pozycjonowanie lokalnie jest istotne, gdyż poszukując miejsca zakupów, posiedzenia przy kawie, lub udając się na lunch, sięgamy bo smartfon i wyszukujemy lokale w naszej okolicy. 

5 prostych sposobów na dotarcie do grupy docelowej poprzez pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowana lokalnie działalność, to najskuteczniejszy sposób na dotarcie do grupy docelowej i poprawę widoczności marki.

  1. Publikuj treści o lokalnych wydarzeniach, wiadomościach społeczności i wydarzeniach,
  2. Dodaj odpowiednie artykuły do sekcji bloga na swojej stronie,
  3. Utwórz stronę Google Moja Firma dla swojej firmy,
  4. Dodaj witrynę z recenzjami dla lokalnych firm, które znajdują się w zasięgu jazdy samochodem,
  5. Stwórz kanał YouTube z filmami związanymi z tematyką Twojej firmy.

Uruchom stronę internetową, która pomoże zwiększyć ruch i sprzedaż

Nie jest łatwo stworzyć stronę, która zwiększy ruch i sprzedaż. Dlatego wiele firm zwraca się o pomoc do AI. Sztuczna inteligencja potrafi wykrywać najlepsze słowa kluczowe, optymalizować treści i zapewniać, że Twoja witryna uzyska odpowiedni ruch, którego potrzebuje.

Dla niektórych osób zadanie polegające na stworzeniu biznesu internetowego może być przytłaczające. Mogą czuć, że muszą być ekspertami w zakresie SEO, marketingu, projektowania i innych umiejętności. Jednak mając po swojej stronie asystentów pisania AI, mogą skupić się na tym, w czym są najlepsi: kreatywności i emocjach. Dzięki temu mogą być bardziej produktywni, a jednocześnie dobrze sobie radzić w swojej dziedzinie.

Witryna powinna służyć do zwiększenia ruchu i sprzedaży. Projekt powinien przyciągać wzrok, być łatwy w nawigacji i zoptymalizowany pod kątem SEO. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*