Umeblowanie salonu – stylowe i praktyczne

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w mieszkaniu lub domu. Powinien on być zatem elegancki i jednocześnie jak najbardziej praktyczny. Wyposażenie salonu może początkowo wydawać się dość trudne. Wystarczy jednak dobre rozplanowanie przestrzenne i wybór wiodącego stylu aranżacji wnętrz.

Jak stylowo umeblować salon?

Na początku należy zastanowić się nad wyborem stylu. Obecnie najpopularniejsze są nowoczesne aranżacje, które pasują do każdego wnętrza. Nowoczesny salon będzie połączeniem prostoty i elegancji. Nie możemy tu przesadzać z zbyt dużą ilością mebli. Masywne komody lub stylizowane regały nadają się tylko do przestronnych salonów. W przypadku salonów połączonych z kuchnią należy zastosować jeden spójny styl aranżacji. Meble w obu pokojach powinny harmonizować ze sobą. Salon z jadalnią powinien być wyposażony w odpowiedni stół, a także gustowny stolik, przy którym będzie można wypić kawę. Ponadto, dobrze jest umieścić w tym miejscu wygodną sofę. Zapewnia ona większy komfort siedzenia i jednocześnie wygląda bardziej reprezentacyjnie.

W dzisiejszych czasach coraz częściej przyjmuje się zasady minimalizmu. W nowoczesnych salonach umieszczane są tylko te meble, które będą tam rzeczywiście potrzebne. Wybierając kolory mebli, możemy kierować się uniwersalną zasadą. Do jasnych ścian wybieramy meble w kontrastowych kolorach. Natomiast dla ścian o intensywnej kolorystyce wybieramy meble jaśniejsze i bardziej stonowane. Bardzo popularne są skórzane fotele w intensywnej czerwieni lub pomarańczowym kolorze. W praktycznie urządzonym salonie dobrze sprawdzą się też krzesła sztaplowane, ponieważ są nie tylko wygodne, ale również wyjątkowo funkcjonalne. Wynika to głównie z faktu, że nie zajmują one dużo miejsca podczas przechowywania. Można je również łatwo ustawić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*