Upominki religijne na każdą okazję – co podarować najbliższym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Upominki dla najbliższych to drobne gesty, pozwalające pokazać im, że o nich pamiętamy. Szczególne znaczenie będą miały tu rzeczy, związane z wyznawaną religią. Religia odgrywa ważną rolę w życiu każdego człowieka. Dzięki niej mamy poczucie, że jesteśmy kimś więcej niż tylko ciałem i zyskujemy zapewnienie, że ktoś nad nami czuwa. Upominki, które pozwolą na pogłębianie relacji z Bogiem, są więc zawsze dobrym pomysłem. Zatem jeśli zastanawiamy się, co kupić najbliższym, różnego rodzaju dewocjonalia mogą być tym, czego potrzebujemy.

Różaniec, łańcuszek, czy może świeca? Co wybrać?

Wybór jest bardzo obszerny, wśród dewocjonaliów mamy wszelkiego rodzaju łańcuszki, medaliki, różańce, obrazki czy nawet świece. Każda rzecz będzie swego rodzaju szczególnym prezentem, więc nieważne co tak naprawdę wybierzemy. Ważne, aby było to kupione z serca, z dobrymi zamiarami.

Jednak znając najbliższych, możemy określić, co posłuży im najlepiej. Wiele osób lubi modlić się, wykorzystując oczywiście różaniec – będzie on więc dla nich dobrym prezentem. Modlitwa różańcowa jest szczególną rozmową z Bogiem i ważnym znakiem pobożności. Dla osób zabieganych, mających mało wolnego czasu, praktyczniejsze okazać się mogą święte obrazki z modlitwą. Ich zaletą jest fakt, że modlitwy tam zamieszczone, można odmawiać w każdym momencie dnia. Są krótkie i pozwalają na stały kontakt ze Stwórcą. Upominkiem uniwersalnym może się okazać medalik. Noszenie go nie wymaga żadnego wysiłku, a jego ciągłe towarzystwo przypomina nam o przynależności do rodziny Boga.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*