Urządzamy sypialnię – od czego zacząć?

Urządzamy sypialnię – od czego zacząć?

Lukas/pexels.com

Lifestyle
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sypialnia to miejsce, które dla większości osób jest najistotniejsze w całym domu. To tam wypoczywamy, relaksujemy się i odzyskujemy energię po ciężkim dniu, aby rano wstać w pełni sił. Niestety, nie zawsze kończy się tak, jak powinno. Źle dobrane łóżko, niekomfortowe wyposażenie i ostre kolory na ścianach często powodują, że sen staje się płytki, a wypoczynek – niewystarczający. Urządzenie sypialni jest więc ważne nie tylko ze względów wizualnych, lecz także ze względu na przyjemność snu i długość zasypiania. Warto zapoznać się z naszymi poradami dotyczącymi aranżacji pokoju sypialnianego.

Aranżację sypialni należy rozpocząć od łóżka

Najważniejszym elementem sypialni jest łóżko. Mebel ten służy bezpośrednio do spania i powinien zawsze być w centrum uwagi, cała reszta może z kolei stanowić tylko i wyłącznie tło. Warto zatem szczególnie zadbać o wybór odpowiedniego łóżka, które zapewni nam komfort wypoczynku. Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest jego odpowiednia wielkość. Model szeroki i długi zapewni nam możliwość niezakłóconego snu i komfortowego przewracania się z boku na bok – bez budzenia osoby śpiącej obok. Jest jednak bardzo duży przez co nie zmieści się w niewielkich sypialniach. Pamiętajmy jednak, że to łóżko jest najważniejsze i jeśli w odpowiednim ustawieniu wygodnego modelu przeszkadza nam toaletka czy komoda – zmieńmy ich miejsce lub całkowicie z nich zrezygnujmy. Poszukując komfortowego łóżka do sypialni Szczecin z pewnością okaże się najlepszym miastem do jego zakupu.

Szafa jako miejsce do komfortowego przechowywania ubrań i akcesoriów

Kolejnym meblem wartym szczególnej uwagi podczas aranżacji sypialni jest szafa. W większości domów i mieszkań nie znajdziemy wydzielonej strefy przeznaczonej tylko i wyłącznie na ubrania, mianowicie garderoby, gdyż jej rolę zwykle pełni szafa o właściwej wielkości, pojemności oraz wielu rozwiązaniach technicznych. Warto dopasować funkcjonalność szafy do wymagań użytkowników. W mieszkaniu zajmowanym przez singla najlepiej sprawdzą się modele jedno- lub dwudrzwiowe z półkami i drążkiem na wiszące ubrania. Z kolei w mieszkaniach rodzin wielodzietnych warto wybrać dużą i przestronną szafę, z wydzielonymi strefami we wnętrzu, np. kilka szuflad na bieliznę dla każdej osoby, osobne drążki na okrycia wierzchnie czy wiele podzielonych półek. Tylko w taki sposób domownicy będą mogli znaleźć miejsce dla swoich ubrań.

Dodatki, akcesoria i ozdoby – co wybrać i czym się kierować?

Podczas aranżacji sypialni przy wykorzystaniu stylu mebli Domitalia nie można zapomnieć o dodatkach — to one zwracają na siebie największą uwagę. Warto zdecydować się na kilka sztuk ładnych i lekkich w odbiorze obrazów w delikatnych barwach – napełnią całą sypialnię przytulną atmosferą, ułatwiającą zaśnięcie i głęboki sen. Podobnie będzie w przypadku zastosowania oświetlenia o niewielkiej mocy. Warto postawić na kilka źródeł rozproszonego światła (np. lampki nocne z kloszem), które zapewniają subtelną iluminację, przypominającą w pewnym stopniu zachód słońca. Bezwzględnie należy pamiętać również o właściwych żarówkach. W przypadku pomieszczeń sypialnianych jedynym właściwym wyborem są modele o małej mocy i niskiej barwie cieplnej, np. 3000 K.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*