W jaki sposób uchronić przesyłkę przed otwarciem przez przypadkową osobę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wysyłając dokumenty służbowe, pisma zawierające dane wrażliwe, czy też inne cenne lub poufne przesyłki warto mieć pewność, że niepowołane osoby nie będą miały do nich dostępu. Nikt z pewnością nie chce, by jego dane zostały skradzione i wykorzystane przez oszustów – o czym często się słyszy. Zabezpieczenie paczki przed przypadkowym otwarciem jest na szczęście łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy ją zaplombować.

Plomba – praktyczne rozwiązanie na każdą kieszeń

Założenie na przesyłkę plastikowej plomby daje gwarancję, że każda nieautoryzowana próba jej otwarcia będzie zauważalna dla odbiorcy. Plomby plastikowe są narzędziami o niezwykle prostej konstrukcji – wystarczy przeciągnąć pasek przez otwór znajdujący się na jego drugim końcu tworząc pętlę i już nikt jej nie zdejmie bez dokonania istotnych uszkodzeń. Każde tego typu zabezpieczenie posiada swój unikalny numer, dlatego niemożliwe jest jego podmienienie. Jest to rozwiązanie niezwykle ekonomiczne. Koszt pojedynczej plomby to zaledwie kilkadziesiąt groszy. 

Plomby plastikowe mogą chronić nie tylko przesyłki – są niezwykle uniwersalne. Często są wykorzystywane do zabezpieczania: gaśnic, wodomierzy, zaworów, pomieszczeń służbowych, skrzyń ładunkowych samochodu, kaset bankomatowych, pojemników, skrzyniopalet, beczek i innych. Łatwo je zamontować, a w sytuacjach niebezpiecznych łatwo je przeciąć lub przerwa np. w przypadku pożaru.

Lepiej zadbać o bezpieczeństwo przesyłki niż potem zmagać się z konsekwencjami, tego że ktoś przypadkowy miał do niej dostęp. Zaplombowanie paczki to niewielki wysiłek. A nawet jeżeli niepowołana osoba ją otworzy, odbiorca uzyska o tym informację natychmiast i będzie mógł odpowiednio zareagować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*