W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo swojego sprzętu elektronicznego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzęt elektroniczny używany przez nas codziennie poza domem, może w niesprzyjających okolicznościach ulec uszkodzeniu. Możliwe jest też to, że przypadkiem ktoś podejrzy informacje jakie wpisujemy na ekranie. Tego typu sytuacje mogą łatwo wpędzić nas w spore kłopoty finansowe, albo też doprowadzić do problemów z prywatnością. Dlatego też podpowiadamy jak zadbać o zabezpieczenie swojego sprzętu, takiego jak tablety czy smartfony. Informacje te przydadzą się każdemu, kto używa tych urządzeń w miejscach publicznych.

Ochrona ekranów

Nie da się ukryć, że wyświetlacze obecnie produkowanych urządzeń elektronicznych są dość delikatne. Wystarczy, że upuścimy nasz smartfon na twarde podłoże, a przednia szybka może rozprysnąć się w drobny mak. Nawet jeżeli dojdzie tylko do zwykłych pęknięć, uniemożliwia to już komfortowe użytkowanie telefonu. Dzięki foliom ochronnym i wzmacniającym można ten efekt zniwelować, a dodatkowo ochronić ekran przed zarysowaniami. Jeżeli chcemy najlepszej ochrony, wybierzmy szkło hartowane.

Dbamy o prywatność

Pracując na laptopie, tablecie lub smartfonie w miejscu publicznym zawsze narażamy się na to, że ktoś przez nasze ramię dojrzy jakieś istotne i poufne informacje. Na szczęście i na tą ewentualność wynaleziono już remedium. Są to specjalne filtry prywatyzujące, które przykleja się na ekran, podobnie jak folię ochronną. Można je kupić np. za pośrednictwem witryny https://iiyama-sklep.pl/147-filtry-prywatyzujace-i-folie-wzmacniajace. Ich działanie jest proste i skuteczne. Pełna widoczność ekranu jest możliwa jedynie patrząc na wprost. Jeżeli spojrzymy pod kątem, nie będzie można odczytać żadnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*