Wnętrze inspirowane historią – jakie wyposażenie podkreśli klimat?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Akcenty retro i vintage w wyposażeniu wnętrz to nie tylko modny trend, ale też świetny pomysł na ożywienie wystroju oraz jego personalizację. Urządzając dom inspirowany historią dobrze jest pamiętać o dobraniu odpowiedniego oświetlenia. Dzięki temu wnętrze nabierze autentycznego charakteru i nostalgicznego uroku.

Jak wybrać oświetlenie w retro klimacie?

Jeśli decydujemy się na urządzenie mieszkania w stylu nawiązującym do minionych lat, pamiętajmy o doborze odpowiednich lamp. Wiele osób zapomina o tym ważnym elemencie, a nowoczesne wzornictwo nie pasuje do często do postarzanych dodatków. Obecnie w sklepach można znaleźć szeroki wybór różnych lamp nawiązujących do klimatu vintage. Ciekawe inspiracje znajdziemy np. na następującej stronie https://skleplamp.pl/Lampy-retro-vintage-c81/.

Lampy w stylu retro mogą nawiązywać do różnych epok. Często urozmaicane są przez fantazyjny kształt klosza w stylu art deco albo w rozwiązania o industrialnych charakterze, które nawiązują do stylu lat 70 i 80. Producenci oferują zarówno lampy stojące, wiszące, kinkiety, jak i lampki biurowe oraz nocne. Dobrze, aby lampa pasowała nie tylko stylu, w którym urządzamy dom, ale też do reszty wyposażenia. Świetnym pomysłem jest dopasowanie koloru lampy do reszty dodatków np. trzymanie się złotej lub srebrnej kolorystyki. Lampa w stylu vintage lub retro może być prawdziwym dziełem sztuki, które stanowić będzie prawdziwą ozdobę naszego mieszkania. Oświetlenie jest taką przysłowiową wisienką na torcie dekoracji wnętrz. Pokazuje, że projekt wyposażenia naszego domu był doskonale przemyślany, a zabawa z estetyką retro jest zamierzonym zabiegiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*