Wszystko co warto wiedzieć o depilacji woskiem

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kwestia niechcianych włosów już dawno przestała być problemem wyłącznie kobiecym. Z tego też względu depilacja jest obecnie zabiegiem tak popularnym, jak choćby wizyta u fryzjera. Stosowanie wosku zaś to metoda dla najbardziej wymagających i wybrednych.

Na czym polega i ile trwa?

Gorący wosk nakładamy na konkretne miejsce po czym usuwamy wraz z włosem i cebulką. Brzmi groźnie? Bez obawy. Obecnie stosowane są woski, które przylegają wyłącznie do włosów, dzięki czemu ból jest minimalny. Zabieg ten możemy stosować praktycznie na każdej powierzchni ciała. Wszystko trwa kilkanaście minut. Należy pamiętać jednak, by przed wizytą w salonie kosmetycznym unikać stosowania tłustych kremów.

Na ile to starcza?

Podstawowe pytanie. Jak długo będziemy mieli spokój? Efekt utrzymuje się przez około 3-4 tygodnie choć wiele zależy tu od indywidualnych uwarunkowań. Tak długie wrażenie gładkiej skóry spowodowane jest faktem, że odrastające włoski stają się zdecydowanie rzadsze i słabsze. Po samym zabiegu wystąpić mogą co prawda miejscowe zaczerwienienia lub podrażnienia lecz zwykle znikają po 2-3 dniach.

Jak często powtarzamy?

Odpowiedź wydaje się oczywista – gdy włosy odrosną. Nie jest to określenie precyzyjne. Bowiem owłosienie idealnie nadające się do depilacji woskiem powinno mieć od 0,5 do 1 cm długości. Krótsze będzie bardzo trudne do dokładnego usunięcia i cały zabieg nie będzie miał sensu. Zbyt długie zaś mogą powodować spory dyskomfort przy samym wyrywaniu.
Jak więc widzimy, ten sposób depilacji docenią szczególnie osoby mający znaczny problem ze zbędnym owłosieniem oraz oczekujące trwałych i pewnych efektów. Po więcej szczegółów warto udać się do dobrego salonu kosmetycznego. Usługę taką oferuje m.in. Shenti – gabinet kosmetyczny Poznań. Szczegółową ofertę znajdziesz na stronie: http://shenti.pl/depilacja-woskiem/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*