Wybór pościeli, która utrzyma ciepło podczas snu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komfort termiczny jest bardzo ważny podczas snu. Zbyt wysoka, czy też zbyt niska temperatura znacznie obniżają jego jakość lub wręcz powodują bardzo częste wybudzenia. To z kolei może przekładać się na znaczne niewyspanie, a w dłuższej perspektywie czasu wpływać negatywnie na samopoczucie oraz stan zdrowia. Zatem, jaka pościel będzie najlepiej utrzymywała ciepło w chłodniejsze dni?

Pościel z kory – wygoda i komfort termiczny

Rodzaj wykorzystanego materiału jest jednym z najważniejszych czynników determinujących jakość pościeli. Specjaliści w tym zakresie polecają produkty wykonane z tak zwanej kory. Materiał ten jest tworzony z bawełny i charakteryzuje się niejednolitą, gofrowaną fakturą przypominającą korę drzewa. Co warte zaznaczenia, pościel wykonana z kory jest bardzo miła w dotyku, odporna na rozciąganie oraz co bardzo istotne zatrzymuje ciepło. Z przykładową ofertą prześcieradła wykonanego z właśnie tego materiału można się zapoznać na przykład na stronie internetowej https://nyks.pl/przescieradla/kora/160×200

Oczywiście, kora to nie jedyny polecany materiał. Dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi charakteryzuje się również tak zwana frota, czyli tkanina pleciona z okrywą pętelkową. Producenci chętnie sięgają po nią przy produkcji prześcieradeł, pościeli, czy też bielizny. Dokładnie z jej właściwościami można się zapoznać na witrynie https://nyks.pl/przescieradla/frotte/z-gumka, gdzie oferowane jest wysokiej klasy prześcieradło wykonane właśnie z froty i wyposażone w gumkę zapobiegającą spadaniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*