Wybór pościeli, która utrzyma ciepło podczas snu

Komfort termiczny jest bardzo ważny podczas snu. Zbyt wysoka, czy też zbyt niska temperatura znacznie obniżają jego jakość lub wręcz powodują bardzo częste wybudzenia. To z kolei może przekładać się na znaczne niewyspanie, a w dłuższej perspektywie czasu wpływać negatywnie na samopoczucie oraz stan zdrowia. Zatem, jaka pościel będzie najlepiej utrzymywała ciepło w chłodniejsze dni?

Pościel z kory – wygoda i komfort termiczny

Rodzaj wykorzystanego materiału jest jednym z najważniejszych czynników determinujących jakość pościeli. Specjaliści w tym zakresie polecają produkty wykonane z tak zwanej kory. Materiał ten jest tworzony z bawełny i charakteryzuje się niejednolitą, gofrowaną fakturą przypominającą korę drzewa. Co warte zaznaczenia, pościel wykonana z kory jest bardzo miła w dotyku, odporna na rozciąganie oraz co bardzo istotne zatrzymuje ciepło. Z przykładową ofertą prześcieradła wykonanego z właśnie tego materiału można się zapoznać na przykład na stronie internetowej https://nyks.pl/przescieradla/kora/160×200

Oczywiście, kora to nie jedyny polecany materiał. Dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi charakteryzuje się również tak zwana frota, czyli tkanina pleciona z okrywą pętelkową. Producenci chętnie sięgają po nią przy produkcji prześcieradeł, pościeli, czy też bielizny. Dokładnie z jej właściwościami można się zapoznać na witrynie https://nyks.pl/przescieradla/frotte/z-gumka, gdzie oferowane jest wysokiej klasy prześcieradło wykonane właśnie z froty i wyposażone w gumkę zapobiegającą spadaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =