Jak zacząć swoją przygodę z ćwiczeniami?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uprawianie sportu przynosi korzyści dla zdrowia, samopoczucia oraz wyglądu. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że warto regularnie ćwiczyć – bez względu na to, czy chce się zrzucić nadprogramowe kilogramy, wyrzeźbić mięśnie czy też podnieść poziom witalności oraz poprawić stan  zdrowia. Pozostaje tylko zastanowić się nad tym, jak zacząć stawiać swoje pierwsze kroki w regularnych treningach. Oto najlepsze sposoby.

Trening w domu czy siłownia?

Decydując się na rozpoczęcie przygody z ćwiczeniami, należy wybrać miejsce, w którym będą odbywać się treningi. Dość oczywiste jest udanie się na siłownie. Nie każdy jednak posiada klub fitness w swojej okolicy, jak też należy na to wygospodarować odpowiednią ilość czasu. Alternatywą mogą być ćwiczenia w zaciszu własnego domu. Z pewnością trudniej wtedy znaleźć wymówkę od treningu – ćwiczyć można o każdej porze dnia i nocy! Poza tym, płyta z ćwiczeniami jest znacznie tańsza od karnetu lub treningu personalnego. A co najważniejsze, z odpowiednio wybranym programem treningowym można osiągnąć niesamowite efekty.

Na jaki program treningowy się zdecydować?

W przypadku treningu w domu, pozostaje jeszcze wybrać odpowiedniego trenera oraz płytę. Nie warto tu eksperymentować. Najlepiej zdecydować się na osobę, która posiada duże doświadczenie, a skuteczność jej treningów jest poparta solidnymi dowodami, jak choćby zdjęciami metamorfoz osób, które korzystały z jej płyt. Nie ma wątpliwości, że prawdziwą liderką w tej kwestii jest Ewa Chodakowska. Na początek można spróbować trening z np. tej płyty: https://sklep.bebio.pl/skalpel-wyzwanie-plyta-ewy-chodakowskiej-p. Szczegółowe instrukcje trenerki i duża dawka pozytywnych emocji jeszcze bardziej motywują do ćwiczeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*