Z wymianą tych części nie warto zwlekać

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Usterki samochodowe dzielą się na te mniej i bardziej groźne. Z jednymi można jeździć przez bardzo długi okres czasu i nie stwarzać żadnego zagrożenia ani dla siebie ani dla innych. Są jednak takie awarie, które powinny skutkować natychmiastową wizytą u mechanika, ponieważ jeżdżąc z nimi, możemy spowodować wypadek, w którym ucierpimy nie tylko my, ale także nasi bliscy i przypadkowi ludzie.

Wrażliwe części samochodu

Dwa najważniejsze z punktu widzenia bezpieczeństwa układy w pojeździe to bezapelacyjnie hamulce i zawieszenie. Awaria któregokolwiek z nich kończy się zwykle tragicznie. Jeśli słyszymy pukanie pod samochodem w trakcie przejeżdżania przez dziury czy wyboje, powinno nas to zaniepokoić. Może się bowiem okazać, że mamy problem z wahaczem – elementem utrzymującym koło na swoim miejscu.

Uszkodzenie sworznia spowodowałoby jego odpadnięcie, a nie trzeba chyba mówić jaki byłby tego efekt. Zestaw wahaczy Audi A4 B6 nie jest drogi, podobnie wyglądają ceny w przypadku innych popularnych samochodów. Dlatego nigdy nie ignorujmy problemów z zawieszeniem, bo po prostu nie opłaca się ryzykować.

 

By auto trzymało się drogi

Kolejna ważna sprawa to amortyzatory. Dzięki nim pojazd zachowuje się pewnie na
dziurawej drodze. W przypadku jakiejś awarii, lub po prostu zużycia tych elementów, pewność prowadzenia znacznie się obniży, może nawet zacząć dochodzić do niespodziewanych poślizgów. Amortyzatory BMW mają ponadto to do siebie, że często stanowią system zasilany pneumatycznie lub hydraulicznie, za pomocą centralnej pompy. Jeśli ta jest uszkodzona, nigdy nie ryzykujmy jazdy, ponieważ auto w ogóle nie będzie miało amortyzacji i na najbliższej dziurze może zostać wybite w powietrze, a my wylądujemy w rowie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*