Serwisowanie auta ciężarowego – najważniejsze czynności

Pojazdy ciężarowe są bardzo ważnymi typami samochodów, które są użytkowane w branży transportowej. Dzięki nim można przewozić ciężkie towary w dużej ilości po całej Polsce oraz innych krajach. Oczywiście setki tysięcy pokonywanych kilometrów oraz duże obciążenia to czynniki, które mogą doprowadzić do zużywania się wielu płynów i części eksploatacyjnych. Warto więc regularnie serwisować pojazd, aby jak najdłużej służył nam bez żadnych awarii i innych problemów.

Do podstawowych czynności z pewnością należy wymiana płynów eksploatacyjnych, takich jak oleje, płyn chłodniczy, hamulcowy, itp. Warto pamiętać, aby razem z płynami wymieniać też filtry do samochodów ciężarowych odpowiedzialne za wyłapywanie różnych zanieczyszczeń z płynów. Z upływem czasu i wraz ze wzrostem pokonanych kilometrów, filtry takie lubią się zapychać, a to z kolei może mieć negatywny wpływ na silnik, jego chłodzenie, działanie hamulców i innych układów. Warto więc regularnie czyścić, a najlepiej wymieniać takie filtry na nowe.

Przegląd i wymiana różnych części

Warto regularnie wymieniać części eksploatacyjne, takie jak na przykład klocki i tarcze hamulcowe, różnego rodzaju węże, przewody, świece zapłonowe, itp. W serwisie pojazdu ciężarowego istotne jest też zadbanie o regularny przegląd i kontrolę stanu poszczególnych elementów. W przypadku ich zużycia konieczna jest wymiana po to, aby uniknąć poważnych awarii w przyszłości. Na szczęście części do samochodów ciężarowych Renault i innych marek są dostępne w wersji oryginalnej, ale w sklepach znajdują się też tańsze zamienniki o równie wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 5 =