W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo swojego sprzętu elektronicznego?

Sprzęt elektroniczny używany przez nas codziennie poza domem, może w niesprzyjających okolicznościach ulec uszkodzeniu. Możliwe jest też to, że przypadkiem ktoś podejrzy informacje jakie wpisujemy na ekranie. Tego typu sytuacje mogą łatwo wpędzić nas w spore kłopoty finansowe, albo też doprowadzić do problemów z prywatnością. Dlatego też podpowiadamy jak zadbać o zabezpieczenie swojego sprzętu, takiego jak tablety czy smartfony. Informacje te przydadzą się każdemu, kto używa tych urządzeń w miejscach publicznych.

Ochrona ekranów

Nie da się ukryć, że wyświetlacze obecnie produkowanych urządzeń elektronicznych są dość delikatne. Wystarczy, że upuścimy nasz smartfon na twarde podłoże, a przednia szybka może rozprysnąć się w drobny mak. Nawet jeżeli dojdzie tylko do zwykłych pęknięć, uniemożliwia to już komfortowe użytkowanie telefonu. Dzięki foliom ochronnym i wzmacniającym można ten efekt zniwelować, a dodatkowo ochronić ekran przed zarysowaniami. Jeżeli chcemy najlepszej ochrony, wybierzmy szkło hartowane.

Dbamy o prywatność

Pracując na laptopie, tablecie lub smartfonie w miejscu publicznym zawsze narażamy się na to, że ktoś przez nasze ramię dojrzy jakieś istotne i poufne informacje. Na szczęście i na tą ewentualność wynaleziono już remedium. Są to specjalne filtry prywatyzujące, które przykleja się na ekran, podobnie jak folię ochronną. Można je kupić np. za pośrednictwem witryny https://iiyama-sklep.pl/147-filtry-prywatyzujace-i-folie-wzmacniajace. Ich działanie jest proste i skuteczne. Pełna widoczność ekranu jest możliwa jedynie patrząc na wprost. Jeżeli spojrzymy pod kątem, nie będzie można odczytać żadnych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − siedem =