Jak pokonać strach przed przemawianiem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy pełni się ważną funkcję, czasami przychodzi moment, gdy trzeba wygłosić publiczne przemówienie. Niestety część osób blokuje strach przed takimi wystąpieniami, który paraliżuje i odbiera pewność siebie w najważniejszym momencie. Sposobów, by temu zaradzić jest wiele.

Można próbować poradzić sobie z tym problemem samemu, stając przed lustrem i ćwicząc moment, gdy wyjdziemy na scenę i zaczniemy naszą przemowę. Taka metoda może jednak okazać się nieefektywna i możliwe, że do pokonania strachu przed przemawianiem będziemy potrzebowali specjalisty, który szkolił w życiu już niejedną osobę z podobnym problemem i dobrze będzie wiedział, jak nam pomóc.

Specjalista, czyli kto?

Obecnie możemy skorzystać z rad wielu ekspertów. Najczęściej w uporaniu się z takim problemem pomóc może trener wystąpień publicznych. Nie raz udzielał on rad osobom, które nie radziły sobie z przemawianiem przed dużą grupą ludzi, więc z racji swojego doświadczenia zapewne pomoże i nam.

Gdy już sami przejdziemy odpowiedni coaching, być może po jakimś czasie będziemy mogli organizować szkolenia motywacyjne dla firm, gdzie opowiemy, w jaki sposób poradziliśmy sobie z problemem i pokonaliśmy strach przed przemawianiem.

Biorąc udział w takich szkoleniach i osobiście przemawiając, zyskamy nie tylko uznanie widowni, ale zbudujemy też wiarygodność w biznesie. Nikt bowiem nie jest bardziej prawdziwy niż ten, kto samodzielnie przełamał swoje demony, a teraz pomaga radzić sobie z nimi innym ludziom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*