Rodzaje mydła

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mydło to najbardziej podstawowy kosmetyk. Od wielu stuleci receptury jego wykonania pozostają niezmienione. To, co widzimy na sklepowych półkach jest niestety syntetyczne i choć dobrze się pieni i usuwa brud, to może podrażniać skórę. Z tego względu, warto stosować tylko prawdziwe mydło. Jakie są jego najlepsze rodzaje?

Naturalne, najlepsze rodzaje

Mydło kastylijskie – jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Kastylii, regionu w środkowej Hiszpanii. Na początku produkowane było tylko z lokalnej oliwy z oliwek. Obecnie zawiera w sobie tylko naturalne oleje roślinne. Mydło to nadaje się do używania przez wszystkich, nawet przez dzieci i alergików.

Savon Noir – tradycyjne czarne mydło marokańskie, wytwarzane ze zmiażdżonych i rozdrobnionych oliwek wymieszanych z oliwą. Nie przypomina żadnego znanego nam mydła, dostępne jest jako pasta. Dodatkowo, wbrew nazwie wcale nie jest czarne, tylko zależy od koloru oliwek, z którego zostało wykonane i może występować w barwie od ciemnej zieleni, aż po kolor karmelu.

Mydło marsylskie – powstaje na bazie olejów roślinnych. Tradycyjne ma w składzie oliwę z oliwek, ale tańsze odpowiedniki wytwarzane są z oleju palmowego. Mydło marsylskie ma kilka odmian, najbardziej znane, pochodzące z Prowansji, pachnie lawendą i ma fioletowy kolor

Mydło siarkowe – zawiera w swoim składzie ok. 5% związków czystej siarki. Stosuje się je głównie do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej.
Mydło borowinowe – produkowane na bazie olejów roślinnych z dodatkiem borowiny. Jest bardzo dobre dla skóry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*