Czy aranżaując łazienkę, można łączyć klasykę i nowoczesność?

Czy aranżaując łazienkę, można łączyć klasykę i nowoczesność?

Źródło: Andrea Piacquadio/Pexels

Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka to bardzo trudne do urządzenia pomieszczenie. Przede wszystkim musi spełniać swoje funkcje, a dopiero potem ma być ładnym miejscem. Dlatego najlepiej jest najpierw zaplanować elementy stałe, które muszą być przymocowane w konkretnym miejscu. Jak toaleta, kabina prysznicowa lub wanna, a także umywalka. Niestety tych sprzętów nie przestawimy łatwo, więc powinniśmy wstawić je na samym początku i do nich dopasować meble łazienkowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić łazienkę z nowoczesnymi bateriami Roca, a mimo wszystko zachować jej klasyczny styl. Jak to zrobić?

Połączenie wielu stylów

Łączenie nowoczesnych elementów wyposażenia łazienki z klasyczną stylistyką tego pomieszczenia jest wręcz powszechne. Każdy chce mieć wygodną toaletę czy prysznic z wieloma funkcjami. Same baterie też robią różnicę w wykończeniu i funkcjonalności tego miejsca. Dlatego jeśli myślimy o nowoczesnych miskach WC Roca z powodzeniem możemy dopasować do nich bardziej klasyczne elementy wyposażenia. Wystarczy choćby wstawić obok prostą szafkę z umywalką. Dodając stylowe, ale dość proste meble stonujemy wygląd łazienki. Widać będzie jej nowoczesne wyposażenie, które równocześnie jest bardzo funkcjonalne, ale nie wyjdzie ono na pierwszy plan. 

Również użycie standardowych materiałów wykończeniowych sprawi, że łazienka zachowa swoją klasykę. Jeśli chcemy mieć tylko nowoczesne sprzęty, nie musimy od razu wybierać unikatowych materiałów wykończeniowych. Postawienie na kafelki ceramiczne też będzie odpowiednim wyborem. Stawiając na znane i lubiane rozwiązania sprawimy, że łazienka będzie miała domowe ciepło.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*