Czym są świece żarowe i co zrobić w razie ich uszkodzenia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Świece żarowe są chemicznym elementem grzewczym stosowanym w silnikach wysokoprężnych. Ponieważ silniki Diesla pracują w niższych temperaturach niż silniki benzynowe, świeca żarowa służy do rozgrzania silnika przed uruchomieniem. Są one również stosowane w niektórych typach pojazdów zasilanych gazem, takich jak urządzenia do pielęgnacji trawników.

Świece żarowe są często spotykane w kosiarkach do trawy, traktorach, kosiarkach samojezdnych i innych rodzajach małych silników używanych do prac w ogrodzie lub innych zadań wokół domu. Jeśli jedna ze świec żarowych zostanie uszkodzona lub urwana wewnątrz silnika, może to spowodować problemy przy próbie uruchomienia go.

Jak ją naprawić?

Jeśli świeca żarowa urwała się w głowicy cylindra i nie ma się do dyspozycji świecy zastępczej, to istnieją sposoby naprawy, które polegają na rozebraniu silnika i naprawieniu go za pomocą nowej części lub zastąpieniu jej innym przedmiotem, np. śrubą lub uchwytem śrubokręta. Ważne jest, aby podjąć odpowiednie środki ostrożności przed podjęciem jakichkolwiek napraw na silniku kosiarki lub ciągnika, ponieważ mogą one być niebezpieczne, jeśli nie są obsługiwane prawidłowo. W razie czego taką naprawę mogą wykonać za nas odpowiedni specjaliści, jak Ci ze strony https://urwana-swieca-zarowa.com.pl/oferta/naprawa-gwintu-swiecy/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*