Szukamy sklepu z prezentami na każdą okazję

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsza Komunia Święta to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego człowieka. Powinno ono jednak mieć wymiar przede wszystkim symboliczny, a dopiero potem materialny. Nie wszyscy goście muszą iść z nurtem kupowania drogich prezentów, bo dziecko może ich wtedy nie docenić. Lepiej by upominkiem była pamiatka na komunie, która zostanie na całe życie. Dopiero po latach obdarowany może docenić nasze starania w tym, by prezent symbolizował to, co najważniejsze. Biblia w drewnianym pudełku to trwały symbol przyjęcia Chrystusa. Na całe życie zapewni dostęp do najważniejszej dla Katolików księgi. Szklana szkatułka nie jest już tak solidna. Szkło wymaga ostrożności i pielęgnacji, podobnie jak nasze wartości. Może stanowić więc idealnie obrazować to, co jest ważne dla Chrześcijan.

Coś słodkiego

Słodyczy na komunijnym stole z pewnością nie zabraknie. Dzieciaki lubią być jednak w ciągłym ruchu i przy okazji podjadać coś dobrego. Drewniane pudełko z krówkami łączy w sobie cechy pamiątki i łakoci. Zawartość zostanie pewnie zjedzona w ciągu chwili, ale za to samo opakowanie na lata pozostanie w rodzinie.

(Mniej?) ważne okazje

Życie składa się nie tylko z dni uroczystych, ale też całkiem zwyczajnych okoliczności. Jeżeli chcemy sprawić radość naszemu ukochanemu, kupmy mu prezent na dzień chłopaka. To może nie tak ważny moment, jak Pierwsza Komunia, ale każda okazja jest dobra, by wyrazić miłość. Już zwyczajny kubek może być świetnym prezentem. Gdy dokupimy kufel do piwa, umilimy chłopakowi zarówno poranki, jak i wieczory.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*